Kilka zmian w składzie kadr polskich biegaczy i biegaczek

0

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w biegach narciarskich na sezon 2019/2020. W kadrze A kobiet znalazło się dziesięć zawodniczek, a w zespole mężczyzn prawdopodobnie sześciu biegaczy.

Na poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zostały zatwierdzone kadry narodowe w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn, które zostały podzielone na Kadrę A i Kadrę Narodową Młodzieżową Mix. W pierwszym zespole kobiet znalazło się dwanaście zawodniczek, które będą szlifowały formę pod skrzydłami sprawdzonego duetu trenerskiego Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk oraz asystenta Rafała Węgrzyna. Skład kadry stanowią: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Agata Warło, Magdalena Kobielusz, Eliza Rucka, Karolina Kukuczka, Karolina Kaleta, Ewelina Kołodziej i Hanna Popko.

W polskim teamie znalazło się także miejsce dla dwóch nowych serwismenów z Estonii Jaana Alveli, Meelisa Aasli. Współpracę z zespołem nawiązał także trener łyżwiarstwa szybkiego Wiesław Kmiecik, który miał już okazję pracować z Justyną Kowalczyk. – Trener Wiesław Kmiecik zgodził się współpracować z naszą drużyną. Pierwszy obóz z jego udziałem rusza tuż po majowym weekendzie  – napisała Polka na Twitterze.

W gorszej sytuacji są biegacze, którzy nadal nie wiedzą kto będzie głównym trenerem kadry. Oficjalną decyzję PZN ma ogłosić w maju. W zespole męskim znaleźli się – podobnie jak przed rokiem – Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Pewni swojego miejsca nie mogą być Michał Skowron i Dawid Damian, którzy rok temu byli w kadrze młodzieżowej. Decyzję o ich przyszłości maj podjąć nowy szkoleniowiec.

Powołano także kadrę młodzieżową Mix, w której znalazło się 12 osób – 9 biegaczy Sebastian Bryja, Robert Bugara, Bartosz Cielniak, Piotr Sobiczewski, Grzegorz Zawada, Artur Bożek, Wojciech Wojtyła, Łukasz Gazurek i Michał Boreczek, a także 3 biegaczki – Kamila Gąsienica, Anna Berezecka i Julia Demkowska.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.