Kilian Peier zdobywa mistrzostwo Szwajcarii w skokach

20:47, 27.10.2018 Agnieszka Białek

Dzisiaj, w Einsiedeln odbyły się zaległe Mistrzostwa Szwajacarii w skokach narciarski. Złoty medal zdobył Kilian Peier, a tuż za nim uplasował się czterokrotny Mistrz Olimpijski - Simon Ammann. Podium uzupełnił Andreas Schuler. Pierwotnie zawody miały się odbyć w Kanderstegu dwa tygodnie temu.

Po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Szwacarii obronił Kilian Peier. 23 - letni zawodnik w pierwszej serii uzyskał 116 metrów. Kolejny skok nie był już taki dobry jak pierwszy. Peier ostatecznie po skoku na 106,5 metra i zdobyciu 252,5 pkt. mógł się cieszyć z kolejnego złotego medalu na szyi. Simon Ammann, który był typowany do zajęcia pierwszego miejsca na tych Mistrzostwach, musiał zadowolić się z miejsca drugiego. Czterokrotny Mistrz Olimpijski w swoich próbach lądował na 115,5 metrze oraz 107 metrze, co dało mu w sumie 245,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Schuler, który oddawał skoki na odległość 116,5 metra i 105 metrów (242,7 pkt.).

Gregor Deschwanden w finałowej serii uzyskał 108 metrów. Niestety, pierwszy słabszy skok na 114 metrów zadecydował o tym, że rywalizacje zakończył na czwartej pozycji z sumą punktów wynoszącą 241,6. Piąty był Sandro Hauswirth (109 metrów; 101 metrów; 225,5 pkt.).

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

13 października, na skoczni w Kanderstegu zdołano przeprowadzić konkurs drużynowy Mistrzostw Szwajcarii w skokach narciarskich. Triumfowała w nim drużyna Zuercher w składzie: Andreas Schuler, Lars Kindlimann, Pascal Kaelin, Dominik Peter. Zdobyli oni łącznie 962,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy klubu Berner Oberlaender (Gabriel Karlen, Kevin Romang, Luca von Gruenigen, Sandro Hauswirth) z łączną liczbą 832 pkt. Z brązowego medalu mogli się cieszyć skoczkowie reprezentujący klub sportowy z Romand (Olan Lacroix, Janne Perini, Neo Freiholz, Kilian Peier; 794 pkt.).

Wśród kobiet na skoczni o rozmiarze HS74 w Kanderstegu, triumfowała Lea Kindlimann po skokach na 70 metrów i 64 metry. Srebro zdobyła Sina Arnet , która uzyskała 65,5 metra oraz 64 metry. Na najniższym stopniu podium stanęła Emely Torazza, która poszybowała na 63 metry i 66 metrów.