Kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? Dobre wieści dla kibiców

fot. PolSKI Mistrz

Polscy kibice narciarstwa alpejskiego są spragnieni startów najlepszej zawodniczki kraju nad Wisłą. Kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? Mamy dobrą odpowiedź. Szóstą zawodniczkę ostatnich mistrzostw świata zobaczymy już w najbliższy weekend.

Polscy kibice pytają, kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? / fot. PolSKI Mistrz

Kiedy startuje Maryna Gąsienica-Daniel? 27-latka przygotowuje się do kolejnego startu tej zimy. Polska narciarska wystartuje w Sankt Moritz. To właśnie w tej szwajcarskiej miejscowości w najbliższy weekend odbędą się zmagania w ramach alpejskiego Pucharu Świata.

Najlepsza nasza zawodniczka tym razem zaprezentuje się nie w swojej koronnej konkurencji, a w supergigancie. Przed sezonem przyznała nam jednak, że przygotowywała się także do tego rodzaju rywalizacji. – Robiliśmy też sporo treningów supergigantowych, bo to moja druga specjalność. Będę się starała, aby być gotową w tych dwóch konkurencjach do igrzysk – mówiła Gąsienica-Daniel.

Gdzie obejrzeć start Maryny Gąsienicy-Daniel?

Ostatni raz Maryna mogła wystartować w Lech, kiedy zajęła 11. miejsce w zawodach równoległych. Miała też rywalizować w Killington, ale tam zmagania odwołano przez złą aurę. W slalomie gigancie Polka powalczy za niespełna dwa tygodnie w Courchevel. Tuż przed świętami specjalistki od tej konkurencji technicznej sprawdzą się dwukrotnie.

W Sankt Moritz supergiganty kobiet ruszać będą o 10:30 – zarówno w sobotę, jaki i w niedzielę. Transmisja w Eurosporcie oraz Playerze.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj