Kiedy Severin Freund wróci do Pucharu Świata?

To dobra wiadomość dla niemieckich kibiców. Severin Freund zapowiada, że planuje wrócić do rywalizacji na najwyższym szczeblu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Ostatnie lata dla Severina Freunda nie były łaskawe. Niemiec zmagał się z odnawianą kontuzją zerwanych więzadeł kolanowych a w lutym tego roku przeszedł operację łąkotki. To nie pozwoliło mu walczyć o kolejne medale w swojej karierze. Teraz były mistrz świata zamierza wrócić do rywalizacji i odbudowywać swoją formę. – Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się wrócić przed Turniejem Czterech Skoczni – powiedział 31-latek niemieckiej agencji prasowej.

Severin Freund podkreśla, że konkretnie celuje w powrót jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Chociaż drużynowy mistrz olimpijski z Soczi zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo mu wrócić od razu na szczyt, to ma ambitne cele na najbliższą zimę. – Trudno myśleć o tym, że będę rywalizował w każdy weekend Pucharu Świata. Moim celem są marcowe mistrzostwa świata w lotach – mówił złoty medalista w lotach z 2014 roku.

Źródło: www.rtl.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.