Kiedy Kamil Stoch wróci do treningów na skoczni?

fot. W. Wnętkowska

Kilka tygodni mija już od operacji kostki Kamila Stocha. Mimo to trzykrotny mistrz olimpijski – przeciwnie do swoich kolegów –  wciąż nie oddał skoku. Wielu kibiców zastanawia się, jak długo najlepszych polski skoczek będzie musiał na to poczekać. Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany.

Jak informowaliśmy was kilka dni temu, Kamil Stoch przeszedł kolejny zabieg usunięcia narośli kostnej. To już druga tego typu sytuacja w jego karierze. Poprzednia wykluczyła go ze startów w dziewięciu konkursach Pucharu Świata i przekreśliła szanse na obronę Kryształowej Kuli. – Przypadłość skoczka… Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin – pisał wówczas trzeci zawodnik minionego sezonu.

Termin o tyle lepszy, że zdarzył się na starcie przygotowań do sezonu, a nie w jego trakcie. Stoch zatem nie ma wątpliwości, że uda mu się nadrobić stracony czas. Kiedy on poddawał się rehabilitacji, jego koledzy wrócili już na skocznie. Swoją radością z tego faktu dzielili się w sieci. Pod postem Jakuba Wolnego odezwał się Kamil Stoch. – Ale macie fajnie – napisał. Były mistrz świata juniorów odpowiedział twierdząco. – Ale za niedługo też będziesz miał – dodał Wolny.

W ostatnich tygodniach Stoch prowadził indywidualne treningi poza skocznią. Kibice zastanawiają się, kiedy mistrz będzie mógł oddać swoją pierwszą próbę w okresie przygotowawczym. Z informacjami uspokajającymi przychodzi sam skoczek. – Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu wrócę na skocznię – napisał na Facebooku.


Źrodło: FB

Mateusz Król
Obserwuj