Kerttu Niskanen nie wystąpi w Lillehammer

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Trener Reprezentacji Finlandii w Biegach Narciarskich ogłosił, że podczas najbliższego etapu Pucharu Świata zabraknie doświadczonej finki – Kerttu Niskanen. Matti Haavisto potwierdził tą informacje podczas rozmowy z telwizją Yle.fi. 

Po długiej konsultacji ze specjalistami oraz z samą zawodniczką, sztab doszedł do wniosku, że Finka nie pojawi się na starcie w Lillehammer. Trener kadry A argumentował swoją decyzję tym, że jego podopieczna jest przemęczona i lepiej będzie dla niej, kiedy zostanie na miejscu i w spokoju będzie udoskonalać swoją formę na kolejne etapy Pucharu Świata oraz na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym.

Jednak Narodowa Federacja Narciarska w Finlandii na swojej oficjalnej stronie opublikowała skład drużyny na zbliżające się zawody i możemy przeczytać informację, że Kerttu wystąpi w Norwegii. Ostatecznie sprawa została rozwiązana i wynikło z niej, że był to zwyczajny ludzki błąd. Przypomnijmy, że podczas ostatniego startu w Ruce Niskanen straciła ponad dwie minuty do Norweżki Therese Johaug oraz zajęła ostatecznie 30 miejsce w całym wyścigu.

źródła: yle.fi , fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.