Kenneth Gangnes z kolejną kontuzją

Nikt nie będzie miał wątpliwości, czy słusznie użyjemy tego słowa, bo Kenneth Gangnes zapisze się na kartach historii skoków narciarskich, jak jeden z najbardziej pechowych zawodników. Norweg znów wracał do zdrowia i znów przydarzyła mu się kontuzja.

Chociaż tym razem wszystko szło zgodnie z planem i we wrześniu Gangnes miał wrócić na skocznie. Niestety, nic z tego. Kenneth znów doznał kontuzji. Tym razem “na szczęście” nie dotyczy to zerwania więzadeł w kolanie. Uraz dotknął uda. – To trochę frustrujące, ponieważ nigdy nie czułem bólu w udzie – powiedział Gangnes. Dwudziestodziewięciolatek nie chce ryzykować i dlatego opóźnił termin powrotu na skocznie. – Najprawdopodobniej przesadziliśmy z obciążeniami treningowymi. Pracowałem bardzo ciężko przez ostatnie dziewięć miesięcy – tłumaczył Kenneth.

Trudno powiedzieć, kiedy były wicemistrz świata w lotach narciarskich, wróci do treningu na skocznie. – Chcę być gotowy na sto procent. Lekarze twierdzą, że mógłbym skakać, ale wolę nie ryzykować – mówił Norweg. Kenneth Gangnes w zawodach Pucharu Świata nie skacze tak naprawdę od sezonu 2015/2016. Wówczas sięgnął po srebrny medal czempionatu w lotach w Kulm, a z drużyną zdobył złoto. Chociaż znów dopadł go uraz, wciąż ma nadzieje, że pojedzie na inauguracje Pucharu Świata w Wiśle.

Źródło: nettavisen.no

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Kenneth Gangnes z kolejną kontuzją

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.