Kenneth Gangnes powraca do zmagań na skoczni

Gangnes zakończył karierę kilka dni temu

Kenneth Gangnes po serii kontuzji postanowił powrócić do rywalizacji na skoczniach świata. Wśród norweskich mediów, Gangnes jest uważany jako jeden z najbardziej utalentowanych zawodników tej dyscypliny w ich kraju.

“Ptak z podciętymi skrzydłami” – Tak właśnie nazywają Kennetha Gangnesa rodzime media w Norwegii. Jednak najnowsze doniesienia są takie, że od najbliższego sezonu zimowego ponownie ten ptak rozwinie swoje skrzydła w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Gangnes był zmuszony aż czterokrotnie przerywać swoją karierę z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie (po dwa w każdym). Wygląda na to, że długa rekonwalescencja przyniosła rezultaty. Kenneth Gangnes jest już po pierwszych letnich treningach oraz testach fizycznych i jak twierdzą lekarze oraz działacze norwescy może powrócić w pełni  do rywalizacji.

Trener Alexander Stoeckl jest w pełni podziwu dla wytrwałości Kennetha Gangnesa. – Wiele lat jestem związany z tą dyscypliną, ale jeszcze nigdy nie spotkałem zawodnika, który po czterech tak poważnych kontuzjach zdecydował się powrócić na skocznię. Kenneth imponuje nam przede wszystkim siłą psychiczną i otrzyma każdą możliwą pomoc – komentował na łamach dziennika Verdens Gang.

Sam skoczek narciarski przyznaje, że nie tylko miłość do sportu pomogła mu podjąć taką decyzje. W grę weszły też kwestie finansowe. – Kontuzjowany skoczek nie zarabia, a premie w zawodach Pucharu Świata są bardziej interesujące niż moja obecna praca jako sprzedawca w sklepie sportowym na pół etatu. Moim celem jest dobry sezon z mistrzostwami świata, ale po tylu urazach nauczyłem się pokory i traktowania każdego dnia bez kontuzji jako nagrody – przyznaje.

Kenneth Gangnes do treningu na skoczni powróci wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu w Norwegii. Pod uwagę brane są obiekty w Oslo i Lillehammer. Przypomnijmy, że Gangnes podczas Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w 2016 r. na Kulm zdobył drużynowo złoty medal, a indywidualnie został wicemistrzem.

Źródło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.