Każdy może skoczyć w Ruczynowie. Zostały ostatnie miejsca [NASZ PATRONAT]

fot. Michał Chmielewski

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja ZIELPOL Skoków Amatorów o Puchar InSJders. Jak informują nas organizatorzy, zostały dosłownie ostatnie miejsca. Wiele wskazuje na to, że wkrótce ranga zawodów może jeszcze wzrosnąć. Patronatem nad tym wydarzeniem zainteresował się bowiem Polski Związek Narciarski.

fot. Michał Chmielewski

Test był w Wiśle

O tym, że warto spróbować swoich sił w skokach amatorskich, przekonali się niedawno kibice w Wiśle. W trakcie Letniego Grand Prix w rynku rodzinnej miejscowości Adama Małysza pojawił się obiekt K-4 zaprojektowany i wybudowany przez Dawida Jurgę. – Skończyłem studia inżynierskie i udało mi się to połączyć z moją pasją do skoków, bo wspólnie z kolegą zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy tę skocznię – opowiada Jurga, który skoki amatorsko uprawia od lat w klubie “Skoczków z Łodzi”.

Mobilna skocznia w Wiśle przyciągnęła wielu. Każdy chętny mógł założyć narty, kask i skoczyć. Wśród śmiałków byli młodsi i starsi. Większość z nich debiutowała. – Powiem szczerze, że było super. Pierwszy raz na nartach do skoków uważam za udany – mówi Franciszek Damboń, dziennikarz współpracujący ze Sportsinwinter.pl. I ten moment dla Dambonia był prawdopodobnie przełomowy, bo nie zamierza poprzestać na jednym występie. Dlatego zgłosił swój akces do Skoków Amatorów w Ruczynowie. – Skakanie na nartach wciąga. Oczekuję dobrej zabawy i fajnej atmosfery – przyznaje.

Ostatnie miejsca

Takich ochotników, jak wyżej wspomniany Franciszek, jest znacznie więcej. Zainteresowanie zawodami o Puchar InSJders jest coraz większe, dlatego też warto się pospieszyć. – Zostało nam aktualnie 15 wolnych miejsc – informuje nas Michał Chmielewski. Dodaje też, że tegoroczna odsłona rywalizacji amatorów przyniesie jeszcze więcej frajdy. – Startować będzie można na różnych nartach. Od skokówek, przez biegówki po te do narciarstwa alpejskiego. A dla tych, którzy wybiorą sprzęt nie kojarzący się ze skokami, przygotujemy oddzielną nagrodę – opisuje organizator. Nagrodą główną w zawodach będzie rower o wartości 2000 zł.

– Lada dzień prawdopodobnie patronat nad naszym wydarzeniem obejmie Polski Związek Narciarski – mówi nam Chmielewski. Podkreśla przy tym, że to dodatkowa nobilitacja dla wydarzenia. – Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do udziału – dodaje. Jak się zapisać? Wyłącznie drogą e-mailową. Na adres: m.chmiielewski@gmail.com (podwójne “i” w nazwisku to nie błąd, tak ma być) należy wysłać wiadomość zatytułowaną “RUCZYNÓW 2021”, a w treści wpisać imię i nazwisko, nr telefonu oraz wiek.

Na liście startowej jest 50 miejsc (o 20 więcej niż przed rokiem). Wszelkie informacje na temat zawodów znajdziecie tutaj oraz w kolejnych artykułach Sportsinwinter.pl. Nasz portal objął bowiem patronat medialny nad rywalizacją amatorów w Ruczynowie, która odbędzie się już 21 sierpnia br.

Skoki amatorów Ruczynów 2020. AFTERMOVIE

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj