Katastrofalny upadek czołowego alpejczyka. Doznał wstrząśnienia mózgu

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Mauro Caviezel, który podczas czwartkowego treningu w Garmisch-Partenkirchen miał poważny upadek i został przewieziony do szpitala, otrzymał wczoraj pierwszą diagnozę. Szwajcar doznał urazu głowy oraz kolana, jednak dokładne badanie kolana zostało przełożone na niedzielę. 

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

W alpejskim Pucharze Świata w ten weekend odbywają się zawody w konkurencjach technicznych w Adelboden. W związku z tym Mauro Caviezel i jego koledzy z kadry szybkościowej trenowali w Garmisch-Partenkirchen, przygotowując się już do rywalizacji w Wengen, gdzie zostaną przeprowadzone zmagania m.in. w zjeździe i supergigancie. Niestety czwartkowy trening nie zakończył się dla Mauro Caviezela pozytywnie. Szwajcarski szybkościowiec w wyniku upadku doznał ciężkiego wstrząsu mózgu, co potwierdziły wczorajsze badania. Zawodnik narzeka również na ból w lewym kolanie, jednak nie jest jeszcze znana dokładna diagnoza kontuzjowanej nogi, gdyż jej badania zostały przełożone na niedzielę.

Choć na szczegółowe dane dotyczące zdrowia Caviezela będziemy musieli jeszcze poczekać, jest już pewne, że nie wystąpi on w Wengen, a pod znakiem zapytania staje teraz jego udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w lutym w Cortinie d’Ampezzo.

Źródło: tio.ch