Katarzyna Wąsek z najlepszymi FIS punktami w super G, rekord sezonu Darii Krajewskiej w gigancie

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska przebywają obecnie w St. Lambrecht, gdzie rywalizują w Mistrzostwach Austrii Juniorów. Szczególnie dobry był występ Katarzyny Wasek we wczorajszym supergigancie,  którym zajęła ona 16. miejsce. 

We wtorek w St. Lambrecht odbyły się zawody w supergigancie, w których Katarzyna Wąsek była 16., a Daria Krajewska 46. Zwyciężyła Niemka Michaela Wenig, drugie miejsce zajęła jej rodaczka Meike Pfister, a trzecia była Ariane Rädler – najlepsza z Austriaczek. Wąsek uzyskała najniższe w swojej karierze FIS punkty w super G – 44.88 i miała stratę 1,36 sek. do zwyciężczyni zawodów.

Wyniki super-G

Drugiego dnia rywalizacji, w slalomie gigancie na 21. miejscu była Daria Krajewska. Pod względem FIS punktów (39.47) to najlepszy wynik Darii w tym sezonie w slalomie gigancie, a drugi w karierze. Katarzyna Wąsek zajęła 36. miejsce. Wygrała Austriaczka Franziska Gritsch, druga była Katharina Huber, a trzecia Niemka Meike Pfister.

Wyniki slalomu giganta

Wprawdzie wyniki Polek nie są zachwycające, a to jak daleko im do światowej czołówki pokazują przede wszystkim Puchary Europy, ale cieszą drobne postępy jakie wykonują polskie alpejki. Obie zawodniczki prawdopodobnie w marcu pojadą na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w szwedzkim Åre.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.