Karpacz. Nieznany sprawca uszkodził tor saneczkarski. MP jednak doszły do skutku

fot. Karpacz.pl

Na torze w Karpaczu w dniu 11 lutego odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w saneczkarskich jedynkach. Większość medali zdobyli reprezentanci MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

fot. Karpacz.pl

Przygotowania obiektu do mistrzostw Polski polegające na wylodzeniu toru w Karpaczu były wymagające. Dodatkowym problemem były uszkodzenie toru przez nieznanego sprawcę. Na szczęście zniszczenia udało się naprawić i także dzięki korzystnej pogodzie rozegrano zawody. Rywalizacja odbyła się w czterech konkurencjach. Były to: jedynki juniorów, juniorek, juniorek młodszych i juniorów młodszych.

Tylko dwa krążki padły łupem zawodników innych klubów niż MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Saneczkarze MKS-u zajęli całe podium w jedynkach juniorów, gdzie wygrał Mateusz Karaś przed Jakubem Karasiem. Bracia w tym sezonie startowali w Pucharze Świata w dwójce. Brąz zdobył Jędrzej Poniatowski. Wśród juniorek triumfowała Patrycja Karaś przed Anną Bryk, która wystartowała na mistrzostwach świata. Podium uzupełniła Dominika Piwkowska z UKS Nowiny Wielkie.

Wśród juniorek młodszych na trzech czołowych miejscach uplasowały się dwie zawodniczki MKS-u Karkonosze – Zuzanna Pieroń i Weronika Krzywińska oraz Oliwia Baś z UKS Tajfun Nowy Sącz. Wszystkie medale do klubu z Jeleniej Góry powędrowały w zawodach juniorów młodszych. Zdobyli je: Arkadiusz Trojga, Karol Warzybok i Michał Gancarczyk.

źródło: jelonka.com