Karl Geiger zakażony koronawirusem. Bez mistrza świata w Engelbergu

Fot. M. Król

Złe wieści docierają do nas zza naszej zachodniej granicy. Świeżo upieczony mistrz świata w lotach narciarskich nie wystąpi w Engelbergu. Karl Geiger otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Fot. M. Król

27-letni skoczek z Oberstdorf uzyskał wynik pozytywny w jednym z testów i zgodnie z informacją Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) znajduje się teraz w kwarantannie. – Nic mi nie jest, nie mam żadnych objawów. Jestem teraz w kwarantannie i będę regularnie przechodził testy – powiedział Geiger, który zdobył złoto w zawodach indywidualnych i srebro w drużynie podczas Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy w Słowenii w ostatni weekend.

Tytuł mistrza świata był dotychczas największym pojedynczym sukcesem w jego karierze. Na ten moment trudno powiedzieć, czy start Geigera w Turnieju Czterech Skoczni (od 28 grudnia) jest zagrożony. Puchar Świata w Engelbergu w Szwajcarii, który tradycyjnie jest próbą generalną przed turniejem, z pewnością Karl ma zgłowy.

– Niestety musimy się obejść bez naszego nowo koronowanego mistrza świata w lotach narciarskich Karla Geigera w Engelbergu – powiedział trener narodowy Stefan Horngacher. Dodał też, że pozostali zawodnicy wybiorą się Szwajcarii. Powołania otrzymali: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid i David Siegel.

Niemiecki Związek Narciarski poinformował też, że pozostali zawodnicy mają negatywne wyniki. Przypadek Geiger to pierwszy w kadrze Horngachera. Szkoleniowiec stawał na głowie, aby nie doszło do zakażenia w grupie, ale nie udało się. Miejmy nadzieję, że to ostatnia taka sytuacja w skokach narciarskich.

Więcej informacji wkrótce.

Źródło: sport.de

Mateusz Król
Obserwuj