Karl Geiger: Wykonaliśmy świetną robotę

Karl Geiger wypowiedział się po zajęciu 2 miejsca w konkursie drużynowym w Wiśle. Według niego wszyscy zawodnicy są zadowoleni z wykonanej pracy i możliwości stanięcia na podium podczas zawodów w Polsce.

Reprezentacja Niemiec przegrała z Polakami o 71,3 punktu, a Geiger po skokach na 128,5 oraz 131 metrów był jej zdecydowanym liderem. Wygrana była dla nich nieosiągalna, ale i tak są zadowoleni ze swojej postawy. – To był dla nas dobry konkurs, cieszymy się kolejnym podium konkursu drużynowego – mówił na konferencji prasowej Geiger. – Jesteśmy usatysfakcjonowani tym rezultatem, to była świetna robota.

25-latek z Oberstdorfu podkreślał, że rywalizacja w Wiśle była dziś dla zawodników prawdziwą przyjemnością. – Przy tak świetnym dopingu i atmosferze skacze się naprawdę miło – przyznał. – Co roku jest tutaj wiele kibiców i tworzą niezapomniany widok oraz konkursy zapadające w pamięci.

Niemiec zdradził także częściowo swoje plany na dalszą część tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. – Zamierzam wystartować w Hinterzarten i później po krótkiej przerwie Courchevel – powiedział 3 zawodnik kwalifikacji. – Każdy z nas będzie dobierał starty według własnej drogi, po konsultacji z trenerem.

W niedzielę do rywalizacji indywidualnej przystąpi 5 Niemców: Pius Paschke (nr 31), Stephan Leyhe (nr 37), Karl Geiger (nr 40), Andreas Wellinger (nr 46) oraz Richard Freitag (nr 49).

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.