Karl Geiger negatywny przed startem TCS

Fot. M. Król

Mistrz świata w lotach Karl Geiger zakończył kwarantannę. Niemiec znajduje się już z resztą zespołu po tym, jak test na obecność koronawirusa był negatywny. Dzisiaj 27-letni skoczek wykonał kolejny wymaz PCR w Oberstdorfie. 

   Fot. M. Król

Geiger był zakażony koronawirusem. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że mistrz świata w lotach z Planicy stracił tylko weekend pucharowych zmagań w Engelbergu. Niemiecki zawodnik w zeszły poniedziałek wykonał test, który okazał się negatywny. Dzięki temu Karl zakończył kwarantannę. – Od tamtej pory byłem spokojniejszy i ponownie zacząłem lekko trenować. Dobrze spędziłem te ostatnie dni – przyznałDzisiaj na konferencji prasowej Niemiecki Związek Narciarski potwierdził, iż 27-letniego skoczka prawdopodobnie zobaczymy już na początku 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Podopieczny Stefana Horngachera jest już razem z kolegami z reprezentacji. Teraz tylko czeka na wynik wymazu PCR, który wykonał dziś w ośrodku testowym w Oberstdorfie. Jeśli potwierdzi się negatywny wynik, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Karl Geiger rozpoczął zmagania w turnieju już od jutra. 

Źródło: skispringen.com