Karl Geiger: “Mamy z Markusem najbardziej utytułowany pokój tych mistrzostw” [WYWIAD]

Karl Geiger zdobył srebrny medal podczas konkursu na dużej skoczni w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Niemiec przegrał tylko ze swoim rodakiem Markusem Eisenbichlerem, a w wywiadzie z naszym dziennikarzem mówił o swoich odczuciach po tak wielkim sukcesie, a także w niecodzienny sposób opisał ich wspólny pokój. 

Jakub Balcerski: Karl, czy to najszczęśliwszy dzień w twoim życiu?

Karl Geiger: Tak, jeden z właśnie takich dni.

JB: Dla niemieckich skoków chyba także. Podwójne podium, dwa medale dla ciebie i Markusa. Zgaduję, że nie spodziewaliście, że wszystko rozwiąże się właśnie w taki sposób, tu na Bergisel?

KG: Nie, jak tak nie, ale wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie, skaczemy dobrze, wszystko było dla nas naprawdę świetne, a to oznaczało, że to było możliwe. Wow!

JB: Widziałem twoją reakcję, gdy Markus skoczył tak daleko, byłeś bardzo zadowolony. Wywalczyłeś srebro, ale złoty medal dla Niemiec jest chyba jak kolejny dla ciebie, prawda?

KG: Tak, to prawda. Markus to także mój kolega z pokoju, więc jestem bardzo szczęśliwy, bo długo walczył o swoje pierwsze zwycięstwo. Zawsze brakowało mu tylko kilku punktów, to była niewielka strata, dziś też było blisko, ale po prostu cieszę się też jego sukcesem.

JB: Więc ten wasz pokój jest chyba najbardziej utytułowany podczas mistrzostw, tak?

KG: Tak.

JB: Pytanie o konkurs drużynowy: macie dwa medale w składzie, więc będziecie silni – wydaje się, że wasz największy rywal to Austria.

KG: Austria, Polska, Japonia, Norwegia… Musimy uważać na każdego z listy startowej, także Słoweńców, którzy mieli dziś dobry dzień. Musimy się skoncentrować, skoczyć dobrze, a potem zobaczymy.

JB: Jeszcze jedna rzecz: przed drugą serią na skoczni było dość wietrznie, kręciło po wielu kierunkach, szybko to się zmieniało. Co myślałeś przed swoim skokiem?

KG: Nie mogę zmienić warunków, na jakie trafiam, więc po prostu myślę, że oddałem dobre skoki i to wszystko, co mogłem dziś zrobić.

Dziękuję za rozmowę.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.