Kantyka: “Nie spodziewałem się miejsca na podium” [Wideo]

DSCN2116-Copy1Weekend z Pucharem Kontynentalnym w Wiśle za nami. W pierwszym konkursie najlepszy był Joacim Oedegaard Bjoereng, który wyprzedził Przemysława Kantykę i Philippa Aschenwalda. Udało nam się zebrać wypowiedzi najlepszej trójki tych zawodów.

Zawodnicy nie kryli radości po swoim sukcesie. Philipp Aschnewald przyznał nawet, że to jest największy sukces w karierze. – Mam nadzieję, że w następnym konkursie również będę się liczył – mówił wówczas młody Austriak. – Skakałem w Wiśle zimą i trenowałem tutaj wspólnie z kadrą – dodał skoczek. Polskim kibicom sporo radości przyniósł w sobotę Przemysław Kantyka. Polak zajął drugie miejsce, a do zwycięzcy stracił zaledwie 0,1 punktu! – Nie spodziewałem się miejsca na podium – komentował Przemek. Nasz skoczek zapowiadał też walkę w niedzielnym konkursie.

Najwięcej powodów do zadowolenia po pierwszym konkursie miał oczywiście Joacim Oedegaard Bjoereng, który przyznał, że to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi. – Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że te zawody były tak udane dla mnie – mówił zwycięzca. Joacim powiedział także, że Adam Małysz jest jednym z jego głównych idoli. – Pamiętam skok Adama w Oslo (przyp. red. 2007), kiedy miał problemy w locie i zdołał się uratować – wspominał Bjoereng. – Był moim bohaterem. Zdanie podzielali pozostali zawodnicy na podium. – Dzięki Adamowi zacząłem skakać – powiedział Kantyka.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Franek Damboń
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.