Kanadyjski bobsleista polskiego pochodzenia podłączony do tlenu z powodu COVID-19

fot. Canadian Olympic Comittee

Na Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczangu Alex Kopacz razem z pilotem Justinem Krippsem ex aequo z Niemcami zdobyli złoty medal w bobslejowych dwójkach. Obecnie 31-letni kanadyjski sportowiec polskiego pochodzenia przebywa w szpitalu, gdzie walczy z COVID-19.

fot. Canadian Olympic Comittee

Kopacz jest w londyńskim szpitalu, gdzie jest podłączony do tlenu. Na koronawirusa choruje od ponad tygodnia, ale w środę jego stan się pogorszył i trafił do szpitala. – Codziennie miałem wysoką gorączkę i niekontrolowany kaszel. Tak było cały czas, a nawet coraz gorzej. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, ile tlenu tracę. To niewidzialny napastnik, który atakuje z zaskoczenia – powiedział Kanadyjczyk z polskimi korzeniami w filmie nagrywanym dla CBC News.

Alex Kopacz nie ma pojęcia, w jaki sposób się zaraził koronawirusem. Przestrzega jednak wszystkich, aby nie lekceważyć pandemii. Sam jako młody i wysportowany człowiek trafił do szpitala. – To nie jest żart. Kiedy teraz widzę ludzi z opuszczoną maseczką, czy słyszę o teoriach spiskowych, nie wiem, czy dałbym radę powstrzymać złość – dodaje bobsleista.

źródło: cbc.ca