Kanada inwestuje w rozwój skoków narciarskich!

58115_G08_W01
Dan Falloon/Pique Newsmagazine, fis-ski.com

Na początku bieżącego roku Whistler Olympic Park zostało narodowym centrum treningowym w Kanadzie. Teraz przyszedł czas na budowę skoczni dla najmłodszych.

Tuż obok skoczni Olimpijskich powstają obiekty 20 – sto i 40 – sto metrowe. A to wszystko za sprawą nowo utworzonego programu szkoleniowego, który obejmuje dzieci i młodzież do 14 roku życia. Według zapowiedzi, pierwsze treningi ruszą pod koniec stycznia przyszłego roku. Jak opowiada Roger Soane, prezes i dyrektor wykonawczy Whistler Sports Legacies (WSL), jest bardzo duże zainteresowanie nowym programem szkoleniowym wśród dzieci i młodzieży. Przewiduję on, że swoją przygodę ze skokami będzie mogło rozpocząć ok. 100 zawodników: “Miejsca skończyły już pierwszego dnia. Teraz stawiamy skocznie. Wszystko wygląda bardzo optymistycznie.”.

Nie było by tego wszystkiego gdyby nie interwencja Johna Heiliga, Dyrektora ds. Sportów Klasycznych w Whistler Olympic Park i członka Komitetu Skoków FIS. To właśnie on przekonał Dyrektorów Whistler Legacy Society do inwestowania w skoki narciarskie.

Dodatkowo w Whistler Olympic Park powstanie specjalna strefa “Ski-Play-Area”, która będzie posiadała jeszcze mniejsze skocznie i liczne atrakcje dla dzieci. Otwarcie jej zapowiadane jest na początek grudnia.

Źródło: berkutschi.com/fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.