Kamila Żuk powraca do rywalizacji. Znamy skład Polaków na zawody w Kontiolahti

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Polski Związek Biathlonu na swoim profilu w mediach społecznościowych podał skład reprezentacji Polski na rozpoczynające się już w czwartek zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. W Finlandii o jak najwyższe lokaty powalczy sześcioro biało-czerwonych w tym Kamila Żuk, która była nieobecna w Novym Meście.

W Kontiolahti, które powraca do kalendarza Pucharu Świata w biathlonie po rocznej nieobecności, wystartuje sześcioro reprezentantów Polski. Z grona podopiecznych Michaela Greisa w Finlandii pojawią się Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut i Kamila Żuk, która podczas zawodów w Novym Meście pauzowała. Najmłodsza z grona naszych biathlonistek nie pojawiła się w Czechach z powodu konsultacji u ortopedy spowodowanej urazem kostki.

Trójka mężczyzn wybrana na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti jest z kolei identyczna jak ta, która startowała w Novym Meście. Są to Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Zawody w Kontiolahti rozpoczną się w czwartek sprintem mężczyzn. Panie do rywalizacji przystąpią dzień później – także w sprincie. W sobotę odbędą się biegi pościgowe, a w niedzielę pojedyncza sztafeta mieszana 1×6 km + 1×7.5 km i sztafeta mieszana 4×7.5 km.

Źródło: Twitter