Kamila Karpiel w składzie Polaków na MŚJ w Oberwiesenthal

Polski Związek Narciarski przedstawił skład  kadry biało-czerwonych w skokach narciarskich na mistrzostwa świata juniorów w Oberwiesenthal. W drużynie znalazła się m.in. powracająca po kontuzji Kamila Karpiel.

28 lutego rozpoczynają się zmagania w mistrzostwach świata juniorów w Oberwiesenthal. Na niemieckim obiekcie walczyć będzie dziesięcioosobowa kadra reprezentacji polski w skokach. Wśród męskiej części zespołu znalazł się m.in. Tomasz Pilch – czwarty zawodnik konkursu indywidualnego imprezy tej rangi sprzed dwóch lat. Miejsce w biało-czerwonym składzie wywalczyli także Adam Niżnik oraz Kacper Juroszek, którzy podczas ubiegłorocznych zmagań w Lahti stanowili część drużyny (z Pilchem i Pawłem Wąskiej), która uplasowała się na szóstym miejscu. W Oberwiesenthal nasz kraj reprezentować będą też Mateusz Gruszka oraz debiutujący na MŚJ Szymon Jojko.

Wśród reprezentujących nas skoczkiń nie zabraknie natomiast obecnie najlepszej Polki Kingi Rajdy (dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata), a także Kamili Karpiel. Dla osiemnastolatki będzie to pierwszy start od sezonu 2018/2019. W drużynie znalazły się również Anna Twardosz, Nicole Konderla oraz Wiktoria Przybyła.

Pozostałe składy: Biegi | Kombinacja norweska

Źródło: PZN

Obserwuj