Kamil Stoch ze “Skokiem Roku” 2017

Kamil Stoch z kolejną nagrodą. Dzisiejszy triumfator konkursu w Garmisch-Partenkirchen został laureatem nagrody “Skok Roku” za 2017 rok. 

W minionym już roku Stoch we wszystkich 48 oficjalnych skokach w konkursach Pucharu Świata uzyskał łącznie 7004,5 m. Drugi wynik osiągnął Niemiec Andreas Wellinger (6880,5 m), a trzeci Austriak Stefan Kraft (6829,5 m). Najdalej w jednym konkursie poszybował w Planicy, gdzie skokiem na 251,5 m ustanowił nowy rekord Letalnicy.

“Skok Roku” to nagroda przyznawana zawodnikowi, który w roku kalendarzowym uzyskał łącznie największą odległość we wszystkich skokach oddanych w konkursach Pucharu Świata. Pomysłodawcą konkursu jest dziennikarz i komentator sportowy Tomasz Zimoch. Sponsorem nagrody są Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, które dla zwycięzcy oferują bilet lotniczy w jedno z miejsc, do którego odległość zbliżona jest do przeliczenia na mile. Przyznawana jest od 2002 roku. Aż czterokrotnie najlepszy okazał się być Peter Prevc, który triumfował w latach 2013-2016. Pobił również w 2016 roku rekord najwyższego wyniku – 8682 m.

źródło: PAP / wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.