Kamil Stoch założył własny klub!

Kamil Stoch
fot. Kinga Kluk

Podczas Mistrzostw Polski w Szczyrku, które odbywały się w miniony weekend można było dostrzec ciekawą zmianę. Kamil Stoch oraz Stefan Hula zmienili barwy klubowe i tym razem reprezentowali klub Eve-nement. Jak się okazuje klub założony został przez naszego mistrza, który razem ze swoją żoną Ewą chcą wyszukiwać i wspierać nowe talenty w skokach narciarskich.

-To był wspólny pomysł wielu osób, a przede wszystkim mojej żony Ewy. Chcieliśmy stworzyć coś, czego do tej pory w skokach narciarskich w Polsce nie było. Swoje szkółki zakładają piłkarze, czy tenisiści, a ostatnio także Michał Kwiatkowski, więc dlaczego nie miałaby taka powstać w skokach narciarskich. Uznaliśmy, że warto stworzyć coś dobrego. Chcemy zadbać o dzieci i młodych zawodników, żeby mieli wszystko zapewnione i mogli skupiać się tylko na rozwoju. Naszym celem jest dać jak najwięcej od siebie, a później oczekiwać złotych medali – opowiada Kamil Stoch, członek i patron nowo powstałego klubu.

Swoim szkoleniem klub pragnie objąć dzieci w wieku 7-11 lat. Już niebawem rozpocznie się nabór zawodników, z których jak ma nadzieję nasz mistrz, wyrosną później wielkie talenty skoków narciarskich.
Trenerem nowego klubu KS Eve-nement Zakopane został Andrzej Zarzycki a prezesem żona Kamila – Ewa Bilan-Stoch.

źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.