Kamil Stoch zadowolony z przygotowań

DSC_0066 (1024x683)Niespełna cztery dni pozostało do inauguracji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Courchevel. Dobre wieści napływają z kadry skoczków. Kamil Stoch jest zadowolony z przygotowań i wraca do niego radość ze skoków.

Kamil Stoch nie ma za sobą udanego sezonu a do przygotowań podszedł nieco później niż reszta naszej ekipy. Mimo to nowe treningi z nowym szkoleniowcem przyniosły u niego znaczną poprawę. Dwukrotny mistrz olimpijski w wywiadzie dla Polskiego Związku Narciarskie podkreślał, że skoki sprawiają mu teraz więcej radości. – Treningi zaczynają wyglądać bardzo solidnie, a moje skoki jak skoki narciarskie, a nie zjazdy. Coraz mniej męczę się na skoczniach, a coraz więcej w tym polotu i radości. Czegoś, co kiedyś mi towarzyszyło, a potem po drodze to utraciłem – mówił Stoch. Teraz nasz najlepszy skoczek skupia się przede wszystkim na technice wybicia, najeździe na próg i kierunku odbicia.

Mistrz świata z Val di fiemme, mimo tego że dobrze prezentował się na ostatnim zgrupowaniu w Wiśle, nie chce robić nadziei kibicom na wielkie sukcesy w trakcie Letniej Grand Prix. Stoch podkreśla, że do lata podejdzie stricte treningowo. – Oczywiście podczas zawodów nie będzie mowy o odpuszczaniu, tylko będę dawał z siebie wszystko. Nie skupiam się jednak w tym momencie na rywalizacji bezpośredniej z innymi zawodnikami, moim celem nie jest wygranie całego cyklu, czy nawet stawanie na podium. Celem jest oddawanie jak najlepszych skoków w zawodach i poprzez trenowanie, wdrażanie też nowych elementów – tłumaczył w wywiadzie dla PZN. Pierwsze zawody LGP już w najbliższą sobotę w Courchevel. Tydzień później skoczkowie przeniosą się do Wisły, gdzie w piątek konkurs drużynowy a dzień później indywidualny.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.