Kamil Stoch: “Zabrakło dzisiaj dobrej energii”

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Nie udało się Kamilowi Stochowi powtórzyć sobotniego sukcesu w Engelbergu. Polak, w loteryjnym konkursie, zajął ostatecznie dziewiątą lokatę. Był jednak zadowolony ze swoich skoków. – Jestem spokojny przed Turniejem Czterech Skoczni – powiedział w rozmowie z TVP Stoch.

Ostatni weekend Pucharu Świata w skokach przed Turniejem Czterech Skoczni za nami. W sobotę Kamil Stoch wygrał swój trzydziesty czwarty konkurs w karierze. W niedziele jednak nie miał szczęścia do warunków i zajął dziewiąte miejsce. – Skoki były dobre, nawet bardzo dobre. Natomiast nie było już takiej dobrej energii jak w sobotę. Było trochę więcej błędów z mojej strony – skomentował w TVP Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski wskazał też, co mogło być przyczyną nieco słabszej dyspozycji dnia. – To też było spowodowane tym, że w sobotę było dużo wywiadów. Bardzo długo przeciągnęła się konferencja prasowa. Później kontrola dopingowa i w niedzielę to odczułem – tłumaczył Kamil, który nie chciał też obarczać winą warunków atmosferycznych. W drugiej serii przyszło mu skakać w najgorszych warunkach spośród zawodników z czołówki. – Na to nie mam wpływu – powiedział.

Źródło: Tvpsport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.