Kamil Stoch z nagrodą PKOL im. Piotra Nurowskiego

Kolejna nagroda powędrowała w ręce Kamila Stocha. Tym razem Polski Komitet Olimpijski postanowił uhonorować naszego multimedalistę Olimpijskiego, Wielką Honorową Nagrodą Sportową PKOL im. Piotra Nurowskiego w kategorii “Zawodnik”. 

Kapituła PKOL nagradzała sportowców i ich trenerów za wyniki sportowe osiągnięte w 2018 r. I właśnie dzięki sukcesom minionego sezonu, Kamil Stoch może się cieszyć z kolejnej nagrody. Przypomnijmy, że skoczek narciarski z Zęba w sezonie 2018/2018 wygrał wszystko co można było w tej dyscyplinie zdobyć. Przede wszystkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang obronił tytuł Mistrza Olimpijskiego z dużej skoczni z Sochi, a z drużyną zdobył brązowy medal. Dodatkowo, wygrał cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni (wraz z klasyfikacją Turnieju) powtarzając tym samym jako pierwszy wyczyn Svena Hannawalda. Kolejne Turnieje i konkursy również należy do Stocha, który przypieczętował swoje osiągnięcia Kryształową Kulą za całokształt sezonu.

W kategorii “Trener” laureatem został Jakub Urban, który jest szkoleniowcem kadry narodowej wioślarek. Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn triumfowała w kategorii “Drużyna”.

Wielka Honorowa Nagroda PKOL im. Piotra Nurowskiego przyznawana jest od roku 2009. Kapituła honoruje największe osiągnięcia sportowe minionego roku. W okresie międzywojennym jej laureatami byli m.in.: Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Stanisława Walasiewicz, Jadwiga Wajsówna, Stanisław Marusarz. W tym roku wręczona został 12 stycznia 2019 r.

Źródło: olimpijski.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.