Kamil Stoch wystąpi na mistrzostwach Polski. “Świętuję powrót na skocznię”

fot. Anna Felska

Dwa miesiące temu informowaliśmy Was o kolejnym zabiegu usunięcia narośli kostnej u Kamila Stocha. Niedawno dowiedzieliśmy się, że wrócił do treningów i oddał swój pierwszy skok po przerwie. Teraz dotarły do nas kolejne fantastyczne informacje.

fot. Anna Felska

Nasz trzykrotny mistrz olimpijski nie miał szczęścia w trwającym okresie przygotowawczym – operacja wykluczyła go z treningów na kilkanaście dni. Najpierw wykonywał lekkie ćwiczenia, jak chociażby jazda na rowerze, ale z dnia na dzień sytuacja mistrza zaczęła się poprawiać. – Powoli zaczynam się rozkręcać – napisał na Instagramie Kamil. Gdy wrócił na skocznię, pokazał, że nadal drzemie w nim ten sam potencjał, co dawniej. W premierowym skoku udało mu się bowiem przeskoczyć skocznię w austriackim Ramsau. – Naprawdę udana próba – ocenił Stoch. – Z wyjątkiem lądowania – dodał.

Świetne wieści prosto od mistrza

Stoch w wyśmienitym nastroju, pozując do pysznie wyglądających potraw z grilla – tak uśmiechniętego Kamila chcielibyśmy oglądać cały czas. Co kryje za sobą radosna mina mistrza świata z 2013 roku?

Wiadomość z pierwszej ręki: nie mam przeciwwskazań do startu w mistrzostwach Polski. 9 lipca przetestujemy Średnią Krokiew po modernizacji. Jak to mówią, dobrze że mam uszy, bo uśmiechałbym się dookoła głowy. Świętuję powrót na skocznię! – napisał Stoch na Facebooku.
Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa Polski odbędą się na wyremontowanej Średniej Krokwi w Zakopanem. Jej punkt konstrukcyjny został przeniesiony z 85. na 95. metr, natomiast rozmiar to obecnie 105 metrów. Skocznia będzie areną zmagań Mistrzostw Świata Juniorów w 2022 roku.
Harmonogram mistrzostw Polski w skokach (9 lipca)
11:30 – trening oficjalny
13:00 – kwalifikacje
14:00 – 1. seria konkursowa kobiet
14:15 – 1. seria konkursowa mężczyzn
Źródło: Facebook / Informacja własna
Piotr Wojtaszczyk