Kamil Stoch wyróżniony w Zakopanem

Nie kończy się seria niesamowitych wyróżnień dla Kamila Stocha. We wtorek trzykrotny mistrz olimpijskich otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego.

Kamil Stoch został we wtorek wyróżniony przez władze miasta tytułem Honorowego Obywatela Zakopanego. Uroczyste nadanie tytułu odbyło się podczas specjalnej sesji rady miasta w Miejskiej Galerii Sztuki. Mistrzowi zagrano też hymn jego ulubionej drużyny piłkarskiej Liverpool FC. – Dziękuję, za tę nobilitację, za przyznanie honorowego tytułu od miasta, w którym się urodziłem, w którym spędziłem swoją młodość, a przede wszystkim gdzie stawiałem swoje pierwsze kroki jako skoczek narciarski – mówił Stoch.

Laudacji dokonała była biathlonistka Zofia Kiełpińska, które pełni teraz funkcje naczelnika wydziału sportu w urzędzie miasta. Kamil otrzymał pamiątkową tablicę oprawioną w drewnianą, rzeźbioną z podhalańskimi motywami ramkę. Dodatkowo dostał także statuetkę oraz tradycyjne atrybuty góralskiego ubrania – serdak i kapelusz. To nie pierwsze wyróżnienie tego typu dla Stocha. Przed rokiem podobny tytuł nadano mu w Proszowicach, gdzie mieści się jego oficjalny fanklub. W stolicy polskich Tatr przed Kamilem tytuł Honorowego Obywatela od 1901 roku otrzymało trzydzieści osób.

Źródło: PAP/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.