Kamil Stoch wspomina początki kariery. Wzruszający film w sieci

Jak informowaliśmy was kilka dni temu, w najbliższą niedzielę w Zakopanem otwarta zostanie galeria trofeów Kamila Stocha. Placówka ma już w sieci swoją stronę internetową oraz kanał YouTube. W tym drugim znaleźć możemy wzruszający film, z którym skoczek wspomina początki swojej kariery.

fot. Bobo

Film to jeden z elementów Kamilandu, czyli wspomnianej galerii trofeów. Stoch zaprasza w nim do Pokoju Drewnianego, w którym wspomina swoje początki. – Odwzorowanie pokoju, w którym Kamil spędzał dziecięce lata, w którym gromadził sportowe skarby i pierwsze trofea. Gdzie marzył, by “kiedyś pojechać na olimpiadę i zdobyć złoty medal”. Znajdują się tu puchary i medale zdobyte przez Kamila do 2005 roku – czytamy w opisie na stronie galerii.

Oglądając filmik możemy zauważyć znany już fragment wywiadu z Kamilem sprzed wielu lat. W jego trakcie mówi o tym, że chciałby kiedyś zdobyć złoty medal olimpijski. – Patrząc na siebie sprzed tylu lat, widząc dziecko otwarcie mówiące o swoich marzeniach i błyszczą mu oczy, to mi też zaczynają błyszczeć. No i… chciałbym pojechać na igrzyska i zdobyć złoty medal. Nic więcej mi nie potrzeba, jeśli chodzi o moje sprawy zawodowe – mówi Stoch.

Kamiland - początek drogi

Źródło: Kamiland.pl

Mateusz Król
Obserwuj