Kamil Stoch: Współpraca z nowym szkoleniowcem bardzo mi odpowiada

Kamil Stoch wyciąg

Dzisiaj zakończyło się kolejne ze zgrupowań kadry A na skoczni w Wiśle. Co o treningach sądzi lider naszej kadry? Czy jego opinia o trenerze nadal jest tak pozytywna jak przed kilkoma miesiącami?

Kamil Stoch bardzo pozytywnie ocenił zakończone właśnie zgrupowanie. – Treningi były intensywne i udało się dość dużo zrobić. Ja pracuję w dalszym ciągu nad pewnymi drobnymi elementami, wiele z tych rzeczy udało się poprawić w etapie przygotowawczym trwającym już od kwietnia –  wyjaśnił. Aktualnie Mistrz Olimpijski z Sochi skupia się na tym by skoki były po prostu powtarzalne. Częste dobre skoki mają pomóc mu zbudować formę na zimę.

Zdaniem Stocha współpraca z trenerem Horngacherem przebiega bardzo pomyślnie. – Rozumiemy się wzajemnie i swoje potrzeby, a to najważniejsze. Kilka elementów zostało wprowadzonych pod względem motorycznym i technicznym, ale te elementy bardzo mi odpowiadają. Cieszę się, że jest coś nowego nad czym można pracować i można się rozwijać – powiedział.

Przed odejściem Łukasza Kruczka media alarmowały, że zawodnicy wpadli w rutynę, ich treningi są ciągle takie same i nie ma możliwości, by dało to dobre rezultaty. Skoczek nie zgadza się z tymi opiniami jednak współpraca z nowym trenerem bardzo mu odpowiada. Jego zdaniem wprowadził on nową jakość i sporo zmian, które bardzo zawodnikowi odpowiadają. – Cieszę się na tą współpracę i jestem pewny, że przyniesie ona pozytywne efekty – zakończył.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.