Kamil Stoch: Walczyłem do końca

Kamil Stoch zdobył srebrny medal w konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata w lotach narciarskich rozgrywanych od czwartku w niemieckim Oberstdorfie. Polski skoczek stanął na podium tej imprezy pierwszy raz w karierze, startując już w 7 jej edycjach. Po zawodach mówił Telewizji Polskiej, że w końcu zrozumiał swoje błędy z poprzednich lat.

30-letni dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi nie był usatysfakcjonowany zakończeniem rywalizacji po 3 seriach. – Miałem ochotę jeszcze trochę poprawić swój lot, porywalizować, ale nie można mieć wszystkiego – mówił po swoim występie na antenie TVP lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Ten medal to dla mnie dużo radości, nagroda za pracę i poświęcenie – stwierdził.

Stoch dwa lata temu w Kulm nie zdołał przebrnąć przez kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Jak mówi, zrozumiał swoje błędy. – Wielokrotnie na sukces trzeba poczekać – przyznał. – Nie mogło być u mnie pełnej radości po oddanej próbie, bo o końcowych wynikach dowiedzieliśmy się, czekając na górze. Gdy dojdzie do mnie to wszystko, co dziś się stało będę się cieszył – zapewnił Polak.

Jutro w Oberstdorfie przewidziano konkurs drużynowy z udziałem najprawdopodobniej 8 zespołów. Polacy z pewnością będą chcieli zgarnąć pierwszy medal ma tego typu imprezie, ale nie będzie to łatwe. Start rywalizacji na obiekcie imienia Heiniego Klopfera już od godziny 15:00, gdy zawodnicy wezmą udział w serii próbnej bezpośrednio poprzedzającej dwie rundy konkursowe.

Źródło: TVP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.