Kamil Stoch w oczekiwaniu na zimę: “Jest we mnie duża ekscytacja”

Już tylko 19 dni pozostało do inauguracji nowego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwszych zawodów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle nie może doczekać się już mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Kadra A zakończyła zgrupowanie w Oberstdorfie, gdzie trenowała na skoczni z lodowymi torami najazdowymi. Nasz lider kadry Kamil Stoch w wywiadzie dla TVP przyznał, że nie miał problemu z przejściem z letnich, ceramicznych torów, na te zimowe. Nie może też  już doczekać się startu sezonu. Jednocześnie zachowuje jednak spokój i koncentrację na dobrych skokach. – Cieszę się, że ten sezon wkrótce się rozpocznie. Nie mogę się już doczekać. Oczywiście, jest we mnie duża ekscytacja, dużo emocji. Z drugiej strony staram się podchodzić do tego spokojnie i skoncentrować na tym, żeby rozpocząć sezon dobrymi i solidnymi skokami. Najlepiej skacze się przed własną publicznością i to nas najbardziej cieszy – mówił triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Już za nieco ponad 3 miesiące Kamil Stoch będzie bronił tytułu podwójnego mistrza olimpijskiego na igrzyskach w Pjongczang. Czy kibice mogą być spokojni o jego formę przed sezonem olimpijskim? – Skoki są na dobrym poziomie. Najważniejsze, że czerpałem z nich dużo przyjemności – stwierdził z uśmiechem po treningach w Oberstdorfie.

Kadra A ma już za sobą skoki na torach lodowych w Garmisch-Partenkirchen oraz Oberstdorfie. Teraz będą szukać pierwszych skoków na śniegu. Jeśli uda się naśnieżyć skocznię w Wiśle przed Pucharem Świata, to właśnie tam skoczkowie będą trenować w zimowych warunkach.

źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.