Kamil Stoch w najlepszej dziesiątce sportowców na świecie

Kamil Stoch w swojej karierze wygrał już praktycznie wszystko. Jego dokonania doceniło również międzynarodowe środowisko dziennikarzy zrzeszonych w Światowym Stowarzyszeniu Prasy Sportowej (AIPS). Nasz multimedalista Olimpijski jako jedyny Polak, znalazł się na liście dziesięciu najlepszych sportowców na świecie, wśród takich sław jak: Christiano Ronaldo, Luka Modrić czy Roger Federer.


Kamil Stoch jest aktualnie najpopularniejszym skoczkiem narciarskim na świecie. O jego wyczynach sportowych rozpisują się media na całym świecie. Dlatego też w corocznym głosowaniu dziennikarzy zrzeszonych w Światowym Stowarzyszeniu Prasy Sportowej (AIPS) nie mogło zabraknąć naszego multimedalisty olimpijskiego. Stoch dostąpił zaszczytu znalezienia się w gronie dziesięciu najlepszych sportowców na świecie. W zestawieniu oprócz Polaka widnieją takie sławy jak: Cristiano Ronaldo, Novak Djokovic, Luka Modric, Marcel Hirscher czy Roger Feder. Kamil Stoch z dorobkiem 202 głosów zajął siódme miejsce wśród mężczyzn. Z rankingu wynika, iż jest najwyżej sklasyfikowanym sportowcem zimowym na świecie. Za nim uplasował się  na ósmym miejscu austriacki narciarz alpejski – Marcel Hirscher oraz na dziesiątej pozycji, utytułowany francuski biathlonista Martin Fourcade.

  1. Luka Modrić (Chorwacja/Piłka Nożna) – 419 głosów,
  2. Novak Djoković (Serbia/Tenis) – 337 głosów,
  3. Roger Federer (Szwajcaria/Tenis) – 290 głosów,
  4. Kylian Mbappe (Francja/Piłka Nożna) – 282 głosy,
  5. Lewis Hamilton (Wielka Brytania/F1) – 234 głosy,
  6. Cristiano Ronaldo (Portugalia/Piłka Nożna) – 234 głosy,
  7. Kamil Stoch (Polska/Skoki Narciarskie) – 202 głosy,
  8. Marcel Hirscher (Austria/Narciarstwo Alpejskie) – 159 głosów,
  9. LeBron James (USA/Koszykówka) – 142 głosy
  10. Martin Fourcade (Francja/Biathlon) – 119 głosów.

Jak widać, międzynarodowe środowisko dziennikarzy nie oceniło tylko zawodników ze względu na ich popularność ale też dokonania. Przypomnijmy, że w minionym sezonie zimowym 2017/2018, Kamil Stoch wygrał 66. edycje Turnieju Czterech Skoczni – czterokrotnie triumfował w  konkursach i tym samym powtórzył wyczyn Svena Hannawalda, obronił tytuł olimpijski na skoczni dużej w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu oraz zdobył brązowy medal z drużyną, w Mistrzostwach Świata w lotach wywalczył srebro indywidualnie i brąz z drużyną, w brawurowy sposób przeszedł Turniej RawAir (który zresztą ukończył na pierwszym miejscu) i na koniec sezonu mógł się cieszyć z drugiej Kryształowej Kuli za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wszyscy kibice w Polsce, mogą również podziękować Kamilowi Stochowi za zeszłoroczne dokonania, głosując na niego w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski (Link). Głosowanie trwa tylko do 4 stycznia, a już dzień później odbędzie się Gala Finałowa w której poznamy wybór kibiców.

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.