Kamil Stoch: “Trzeba twardo stąpać po ziemi, trzymać głowę na karku i robić swoje”

fot. Melodie Everson / Sportsinwinter.pl

fot. Melodie Everson

Kamil Stoch na skoczni w Trondheim po raz kolejny pokazał swoją dominację. Pierwszy trening oraz kwalifikacje padły jego łupem. Co miał do powiedzenia po zmaganiach?

Przede wszystkim cieszę się z tego, co jest. Staram się koncentrować na tym, co jeszcze mogę poprawić. Tylko w ten sposób mogę utrzymać, a nawet polepszyć dyspozycję – zaczął trzykrotny mistrz olimpijski. – W skokach nie wiadomo, co może się jeszcze zdarzyć, dlatego trzeba twardo stąpać po ziemi, trzymać głowę na karku i robić swoje.

Czy różnice w profilach skoczni są zauważalne? – Każda skocznia ma swoją specyfikę. Teoretycznie one na papierze wyglądają podobnie, jeśli chodzi o profil, ale są zauważalne różnice. Póki co, generalnie jakoś narzekam na żadną.

Kamil Stoch w drugim treningu nie wystartował. Jak sam wspomniał, czuje się na tyle dobrze, że nie potrzebuje większej ilości skoków treningowych. – Każdy odpoczynek jest ważny. Przy tak intensywnym sezonie, intensywnym czasie trzeba szukać odpowiedniej regeneracji i jeśli wszystko wydaje się ok, danego dnia czuję się dobrze, to lepiej przyoszczędzić energii.

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.