Kamil Stoch: Trzeba od początku do końca utrzymać odpowiedni poziom

fot. Sportsinwinter.pl

fot. Sportsinwinter.pl

Drugi indywidualny konkurs w Lahti dobiegł końca, a trzej Polacy zdobyli kolejne punkty Pucharu Świata. Kamil Stoch skomentował miniony weekend. 

Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował aż 24. miejsce. Po swoim pięknym skoku na 126,5 metra awansował o 16 miejsc i w konkursie  zajął ostatecznie dwunastą lokatę. – Jeśli chodzi o cały weekend, to mam mieszane uczucia. Testowałem kilka rzeczy, te które myślałem, że zadziałają udawały się słabiej, a te, o których myślałem, że nie wypalą, działały dobrze – mówił zawodnik w rozmowie z TVP Sport.

114 metrów – tyle udało się osiągnąć Kamilowi Stochowi w pierwszej serii konkursowej. Jak sam stwierdził, miał pewien pomysł. – Przedyskutowałem to z trenerem. Myślałem, że to da mi trochę więcej metrów na skoczni, ale niestety z wykonaniem było trochę gorzej, tego pomysłu – stwierdził skoczek. – Wydaje mi się, że brakło tego jednego skoku treningowego, czyli kwalifikacji. W drugim skoku już wszystko zadziałało, no i było dobrze.

Kolejne zawody, na jakich przyjdzie się zmagać zawodnikom, to te zaplanowane na kolejny weekend – w Oslo. Konkursy na Holmenkollen będą częścią cyklu Raw Air. – To duże wyzwanie – mówił Kamil Stoch. – Myślę, że jest to wyzwanie dla każdego zawodnika, pod względem fizycznym i mentalnym. Trzeba od początku do końca utrzymać odpowiedni poziom motywacji i energii, i dobrze tą energią dysponować. To jest chyba największe wyzwanie – zakończył skoczek.

Źródło: TVP Sport/informacja własna.