Polscy skoczkowie trenowali w Ramsau

DSC_0218

Dzisiaj przypadł jeden dzień odpoczynku w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Kadra A z Kamilem Stochem na czele nie próżnowała. Trener Łukasz Kruczek zabrał grupę na trening do Ramsau.

Jeden dzień przerwy w Turnieju Czterech Skoczni Łukasz Kruczek wraz ze swoją grupą szkoleniową wykorzystał na trening na skoczni w Ramsau. Warunki sprzyjały, było kilka stopni poniżej zera. Do Austrii dojechali pozostali członkowie kadry A i B: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Bartłomiej Klusek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Zawodnicy oddali po sześć prób.

Trener Łukasz Kruczek w wywiadzie dla Eurosport.onet.pl skomentował trening – To był dobry trening. Początek był bardzo dobry, a potem trochę gorsza była końcówka, ale pojawia się u Kamila już trochę zmęczenie. Szczególnie pierwsze trzy skoki były takie, jakie powinny być. Zależało nam na tym, by wejść na skocznię normalną i oddać spokojnie kilka skoków – opowiada trener naszych skoczków.

Po konkursie w Innsbrucku, Kamil Stoch narzekał na zmęczenie. Również do  tego problemu odniósł się trener – U Kamila to nie jest tylko zmęczenie fizyczne. On w tej chwili ma duże obciążenia i nie mówię tutaj o liczbie zajęć. Bardziej chodzi o to, że teraz jest u niego wzmożona koncentracja. Musi bowiem pilnować wszystkich szczegółów. I to wszystko do kupy powoduje właśnie takie zmęczenie – zakończył.

Skocznia normalna w Ramsau wielokrotnie pomagała naszym skoczkom wyjść z kryzysu. czy tak będzie i tym razem? W Bischofshofen skład drużyny nie zostanie zmieniony. Według nieoficjalnych informacji Kamil Stoch nie pojedzie na zawody do Willingen, które zaplanowane są na najbliższy weekend. Podczas gdy inni będą skakać w zawodach, Kamil ma trenować w Ramsau.

Źródło: Eurosport.onet.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.