Kamil Stoch: “To był trudny weekend dla mnie”

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Kamil Stoch zakończył pierwszy konkurs nowego sezonu na najniższym stopniu podium. To jego drugi najlepszy wynik na otwarcie w karierze. – Można było oczywiście dwukrotnie wygrać, ale nie zawsze się da – mówił po zawodach Stoch.

W loteryjnych zawodach Stoch najpierw plasował się na dwunastej pozycji, a następnie po bardzo dobrym skoku awansował na trzecią lokatę. – Cieszę się, że to wszystko tutaj się tak potoczyło, bo to był trudny weekend dla mnie – przyznał Kamil. – Bardzo trudnym dniem dla mnie był piątek. Pozostawał niedosyt w moich skokach. Nie mogłem znaleźć dobrego czucia na najeździe. W sobotę było już dużo lepiej i te skoki były naprawdę solidne. Dzisiaj zrobiłem kolejny krok naprzód – dodawał. Trzykrotny mistrz olimpijski uznał, że podium jest dla niego nagrodą za ciężką pracę i wolę walki do samego końca. Ostatecznie nasz zawodnik ocenił cały weekend na plus.

Stoch w pierwszej serii skakał tuż po Piotrze Żyle. – Widziałem ten upadek, ale w takich chwilach nie koncentruję się na tym, co się dzieje dookoła. Myśli są skupione tylko wokół mnie samego i tego, co mam zrobić – skomentował Kamil. Mistrz dodawał także, że w takich sytuacja wychodzi właśnie doświadczenie. Cieszył się również, że potrafi w trudnych chwilach wykrzesać z siebie to, co najlepsze.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.