Kamil Stoch: Ten weekend był dosyć trudny

Dla Kamila Stocha pierwszy weekend nowego sezonu był bardzo udany. W sobotę stanął był drugi z drużyną a w niedzielę to samo miejsce zajął indywidualnie. – Ten weekend był dosyć trudny – mówił po zawodach Stoch.

Kamil Stoch od początku skoków w Wiśle spisywał się na dobrym poziomie. W piątek rozwijał się ze skoku na skok, w sobotę w oddał jeden krótszy skok a w niedzielę przed konkursem był już drugi w serii próbnej. To wszystko zwiastowało dobry start. – To był trudny weekend. Pod względem poziomu sportowego i presji, która się na nas tutaj wytworzyła – mówił po konkursie Stoch. Drugi zawodnik pierwszego konkursu sezonu olimpijskiego w drugiej serii oddał swój najlepszy skok podczas całego weekendu. – Mam nadzieję, że do mojego optymalnego poziomu jeszcze brakuje, ale mówiąc poważnie, to był bardzo dobry skok. Taki od serca – podsumowywał.

Mistrz olimpijski pogroził palcem rywalom i pokazał, że w tym sezonie trzeba będzie się z nim liczyć. – Nie chcę tutaj obiecywać. Pragnę po prostu cały czas się rozwijać – odpowiadał Stoch na pytania dziennikarzy. Skoczek z Zębu nie był też do końca zaskoczony zwycięstwem, jakie odniósł w Wiśle Junshiro Kobayashi. – To nie jest anonimowy zawodnik. W zeszłym sezonie pokazywał się już kilka razy z dobrej strony – komentował Kamil. Drugi zawodnik ubiegłego sezonu podczas konferencji prasowej dziękował sztabowi szkoleniowemu za dobre przygotowanie do inauguracji. Nie narzekał też na warunki. – Te skoki nie są jeszcze idealne i nie będę tego zganiał na warunki – podkreśli. – Ogólna suma jest zadowalająca – dodał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Jakub Balcerski, Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.