Kamil Stoch spotkał się z kibicami w Nowym Jorku

kamil-stoch

Podczas gdy nowy trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher przeprowadził krótkie pierwsze zgrupowanie dla naszych skoczków, z lekkimi treningami i testami, Kamil Stoch udał się w podróż za ocean. 

Nasz dwukrotny mistrz olimpijski przebywa w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku skorzystał z zaproszenia od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (P-SFUK) oraz polskiej Polonii i spotkał się z kibicami na nowojorskim Greenpoincie. Oczywiście nie obyło się bez rozmów, autografów i zdjęć oraz gratulacji od kibiców. – Dla mnie są to bardzo miłe spotkania. Dają mi dużo pozytywnej energii i mogę ją później wykorzystywać podczas zmagań na skoczni – mówił Kamil.

Podczas spotkania Stoch mówił o swoich celach i uspakajał, że jeśli jest radość z tego, co się robi, to sukcesy wcześniej czy później przyjdą. Mówił również o swoich osiągnięciach i drodze jaką trzeba przebyć, by je osiągnąć. Miniony sezon nie był dla niego udany. Skoczek jednak nie potrafi określić, co było bezpośrednią przyczyną słabszej dyspozycji. Na formę wpływa wiele czynników, nie zawsze zależnych od zawodnika. – Uważam, że bardzo wiele rzeczy zmieniło się na plus. Jest wiele rzeczy pozytywnych. Cieszę się też, że są sponsorzy, którzy inwestują w polski sport. Widać gołym okiem jak zmienił się poziom skoków narciarskich w Polsce. Nie mamy w tym momencie tylko jednego zawodnika, który jest widoczny, ale pięciu, sześciu mogących śmiało rywalizować jeśli nie o wygranie, to o miejsce w pierwszej dziesiątce czy piętnastce – stwierdził Stoch.

Rzecznik prasowy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Paweł Burdzy tłumaczył, że instytucja zaprasza na swoje spotkanie znanych sportowców. W przeszłości byli tam m.in. Justyna Kowalczyk, Artur Szpilka czy Zbigniew Bródka a niebawem pojawić ma się również Krzysztof Głowacki. – Staramy się ustanowić tradycję, że jeśli sławny Polak, znany sportowiec jest na Greenponcie, zapraszamy go na spotkanie z członkami naszej Unii. Rzadko trafia się okazja, by mogli zobaczyć takich ludzi z bliska, uścisnąć im dłoń, zamienić z nimi parę słów – mówił rzecznik.

Kamil Stoch za oceanem przebywać będzie jeszcze jakiś czas, co oznacza, że przygotowania do sezonu z nowym trenerem i resztą kadry rozpocznie nieco później. W planie ma jeszcze kilka spotkań w siedzibach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej: 23 kwietnia w Garfield w stanie New Jersey, 6 maja w w Bridgeview, w stanie Illinois oraz 7 maja weźmie udział w Paradzie 3 Maja w Chicago.

źródło: Andrzej Dobrowolski/PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.