Kamil Stoch Sportowcem Roku 2014!

P1040952Kamil Stoch został wybrany Sportowcem Roku 2014 w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Skoczek pokonał Mistrzów Świata Mariusza Wlazłego (siatkówka) i Michała Kwiatkowskiego (kolarstwo). Mistrz Olimpijski jest zatem czwartym narciarzem i trzecim skoczkiem w historii, który wygrał plebiscyt. 

Kamil, który przed rokiem znalazł się na drugim miejscu, tym razem został doceniony za dwa złote medale olimpijskie i kryształową kulę.  Nasz mistrz zadziwił cały świat, więc nie mogło być inaczej.  – Dziękuję mojej żonie, rodzicom, rodzinie, trenerom i sztabowi szkoleniowemu – mówił Sportowiec Roku 2014. Stoch już po raz trzeci znalazł się w czołowej dziesiątce sportowców.

Triumf Kamila jest tym samym dziesiątą w XXI wieku i  szóstą z rzędu wygraną narciarza klasycznego. Poprzednie pięć plebiscytów wygrywała Justyna Kowalczyk, która dziś była tuż za podium. Na piątym miejscu uplasował się pierwszy polski Mistrz Olimpijski w łyżwiarstwie szybkim – Zbigniew Bródka.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tytuł Trenera Roku przypadł szkoleniowcowi naszej kadry – Łukaszowi Kruczkowi, który podzielił wyróżnienie ze Stefanem Antigą. Nagrodę w imieniu Kruczka odebrała żona, namawiająca do trzymania kciuków w trudnych chwilach. Podczas gali wyłoniono także Medialne Wydarzenie Roku, którym zostały Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sochi. Kolejny raz sporty zimowe zdominowały plebiscyt.

“10” najlepszych sportowców roku 2014 plebiscytu “Przeglądu Sportowego” i TVP:

1. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
2. Mariusz Wlazły (siatkówka)
3. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
4. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
5. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie)
6. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka – rzut młotem)
7. Rafał Majka (kolarstwo)
8. Krzysztof Kasprzak (żużel)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Paweł Fajdek (lekkoatletyka – rzut młotem)

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.