Kamil Stoch skomentował pierwszą wygraną w sezonie

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Trzydziestą czwartą wygraną w karierze Kamila Stocha zakończył się sobotni konkurs indywidualny w Engelbergu. Polak bo dość przeciętnych startach w ostatnich zawodach, wrócił na szczyt. – Czułem, że dzisiaj mogę wykonać dobrą pracę na skoczni – powiedział po konkursie Stoch.

Gross-Titlis-Schanze wciąż szczęśliwe dla Kamila Stocha. Polak po raz dziewiąty stanął tam na podium i drugi raz na najwyższym stopniu podium. Od czterech lat każdy weekend w Engelbergu to miejsce w czołowej trójce dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Tutaj często wracał do wysokiej formy. Tak stało się też dzisiaj. – Bardzo lubię tutaj skakać. Cieszę się, że udało się osiągnąć tutaj dobrą dyspozycję. Od pierwszego skoku czułem się dobrze – komentował w TVP triumf Stoch.

Na zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata wicemistrz świata z Seefeld czekał od lutego. Dzisiejsza wygrana to jego trzydziesta czwarta w karierze. W klasyfikacji wszech czasów wyprzedził Jensa Weissfloga. – Wszystko ułożyło się dla mnie doskonale. Robiłem to, co umiem najlepiej i przy tym dobrze się bawiłem – mówił Kamil Stoch. – To był taki dzień, w którym czułem, że mogę wykonać dobrze swoją pracę. Przy tym czerpać radość z tego co robię – zakończył.

Źródło: TVP

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.