Kamil Stoch przeszedł szczegółowe badania

DSCN1436-CopyTuż po powrocie Kamila Stocha po kontuzji stawu skokowego, mówiono, że nasz Mistrz Olimpijski z Sochi przejdzie badania stanu zdrowia jak tylko zakończy się miniony sezon. Niedawno pod okiem doktora Aleksandra Winiarskiego, Kamil Stoch został szczególnie przebadany i wszystko wskazuję na to, że jest zdrowy. 

W wywiadzie udzielonym dla portalu eurosport.onet.pl, Aleksander Winiarski powiedział, że operowany staw skokowy dobrze się zagoił i że ze stanem zdrowia skoczka z Zębu jest wszystko w porządku – Prześwietliliśmy Kamila na wszystkie sposoby i wszystko jest w porządku. Operowany staw skokowy wygląda dobrze. Pojawiły się za to u Kamila pewne sprawy przeciążeniowe, ale tego się można było spodziewać. Dlatego Kamil ma teraz włączoną rehabilitację. Ma ona charakter takiej odnowy i regeneracji. Wszystko po to, żeby jego organizm trochę odpoczął.

Trener Łukasz Kruczek woli “dmuchać na zimne” i nakazał wszystkim swoim kadrowiczom stawienie się na badania u dr. Winiarskiego. Po kontroli jest już Piotr Żyła, który podobno jest tak zdrowy, że może skakać tak długo jak Noriaki Kasai – Był u mnie też już Piotrek Żyła. To zawodnik w ogóle bez zarzutów, jeżeli chodzi o zdrowie. Śmieję się nawet, że Piotrek może skakać nawet tak długo, jak Noriaki Kasai.

Aleksander Winiarski zapewnił, że jeżeli któryś z zawodników spoza kadry zechciał by się poddać takim badaniom to nie będzie problemu.

Gorzej sytuacja wygląda z Jakubem Wolnym. Mistrz Świata Juniorów z Predazzo przechodzi aktualnie rehabilitacje po rekonstrukcji przedniego więzadła krzyżowego i usunięciu uszkodzonego fragmentu łąkotki. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ten utalentowany, młody zawodnik wróci do treningów – Zwykle po takim zabiegu zawodnicy wracają do uprawiania sportu. Myślę, że w przypadku Kuby Wolnego też tak będzie. Nigdy jednak nie można być pewnym. Na razie jednak wszystko przebiega dobrze. Obecnie przechodzi on rehabilitację i w tej chwili jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Najważniejsze, żeby teraz się nie spieszyć – stwierdził lekarz kadry A.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.