Kamil Stoch: Podium było w zasięgu!

DSC_0130-CopyReprezentacja Polski w skokach narciarskich zajęła dzisiaj piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Udało nam się porozmawiać z Kamilem Stochem.

Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi nie chciał oceniać tego, co pokazali dzisiaj jego koledzy z kadry. – Uważam, że nasz dzisiejszy wynik pokazuje duży krok na przód – mówił Stoch. – Podium było w zasięgu, ale przy większym szczęściu i pokazaniu w pełni tego, co potrafimy. Kamil przyznał, że najbliższym celem jest jutrzejszy konkurs indywidualny. – Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie nastawiam się już na walkę o wygraną w Pucharze Świata ani na końcowe podium – przyznał nasz skoczek. – Moim celem jest pierwsza dziesiątka!

– Dzisiaj skoki sprawiły mi wiele radości. Były bardzo zadowalające – zachwalał Mistrz Świata. – Od ubiegłego tygodnia trenuje na 100 %, a to jest dla mnie bardzo ważne. Stoch nie omieszkał pochwalić naszych kibiców. – Mamy słabszy sezon a i tak trybuny wypełnione w całości – cieszył się Kamil. – Kibice są dla nas jak dodatkowa para nart i udało mi się to dzisiaj wykorzystać. Zdobywca kryształowej kuli nie chciał za bardzo mówić o tym, czy stać go jutro na podium. – Dziękuję Stefanowi Kraftowi, że we mnie wierzy, ale zobaczymy jak to będzie – zakończył nasz najlepszy skoczek.

Pełny wywiad

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.