Kamil Stoch po wygranych kwalifikacjach: “Dobrze jest znów poczuć nerwy”

fot. M. Król

Od wygrania kwalifikacji Kamil Stoch rozpoczął nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. O wysokiej formie mistrz mówiło się w kuluarach i w piątek to potwierdził. – Dzisiaj był bardzo dobry dzień – przyznał Stoch.

fot. M. Król

Trener Michał Doleżal przed sezonem mówił, że Kamil Stoch okres przygotowawczy przepracował w 110 procentach. Efekty było widać już podczas pierwszego dnia nowego sezonu. Trzykrotny mistrz olimpijski w pierwszym treningu był trzeci, w kolejnym dziewiąty, a w kwalifikacjach pewnie triumfował.

– Mimo tego, że jest to początek sezonu i trzeba szukać takiego spokoju, odnaleźć się w tym wszystkim. Nie ma tutaj kibiców, to dla nas też jest nowa sytuacja. Przy tym wszystkim trzeba odnaleźć radość ze skoków – komentował Stoch. Potwierdził, że piątkowe próby rzeczywiście były na dobrym poziomie.

Sam powrót do Pucharu Świata dla Kamila wiązał się z ogromnie pozytywnymi wrażeniami. – Dobrze jest znów zobaczyć te wszystkie twarze i też poczuć nerwy. Mimo tego, jak dużo doświadczenia już zebrałem, to zawsze to zdenerwowanie się pojawia.

Cała wypowiedź poniżej:

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj