Kamil Stoch po słabym skoku: “Przeszedł mnie dreszcz emocji”

Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch nie popisał się wybitnym skokiem w kwalifikacjach i był pełen obaw o swój udział w pierwszej serii niedzielnego konkursu. – Byłem pewien, że wracam do domu – mówił po kwalifikacjach Stoch.

To nie był udany dzień dla Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w seriach treningowych nie błysnął formą, tylko raz był w czołowej dziesiątce. Jednak mało kto wierzył w to, że najlepszy skoczek ubiegłego sezonu będzie miał problem z zakwalifikowaniem się do konkursu. – Po skoku przeszedł mnie dreszcz emocji. Byłem pewny, że wracam do domu. Na szczęście mam jeszcze szansę na to, żeby popracować i poskakać na śniegu, na który tak długo czekałem – przyznał Stoch.

Nasz najlepszy zawodnik przyznał, że powodem słabszej dyspozycji jest problem ze złapaniem dobrego czucia na progu. Teraz nad tym musi popracować. – Trochę trudności sprawiał mi rozbieg. Nie mogłem złapać dobrego czucia – powiedział Kamil. – Postaram się trzymać swojego planu. A ten jest prosty. Konsekwentna praca. Tej jest bardzo dużo do zrobienia.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.