Kamil Stoch po MP: W każdym konkursie dawałem z siebie wszystko

DSCN1436-CopyMistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zakończyły sezon 2014/2015. Nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch z przytupem zakończył sezon, zdobywając tytuł Mistrza Polski w pięknym stylu. 

Teraz po tym trudnym i wymagającym sezonie czas na odpoczynek a może nawet świętowanie.
– Na pewno będzie czas na odpoczynek, czas dla rodziny, czas na analizy i podsumowania i później czas na wznowienie przygotowań. Jeszcze nie zaplanowałem gdzie będę wypoczywał, na razie w domu. Raczej tam gdzie nie ma śniegu. Im cieplej, tym lepiej. Organizm wypoczywa, słonko rozgrzewa ciało i umysł. Czasu na odpoczynek będzie nie dużo. Myślę, że tak 2-3 tygodnie będziemy mieć takiego luzu z treningami. Oczywiście będą treningi indywidualne. Każdy we własnym zakresie musi dbać o formę a później zaczniemy pewnie jakieś zgrupowanie.

Kamil zapytany o to, jak  w skali od 1 do 6 oceni ten sezon, dał najwyższą notę.
– Ja dałbym 6. Uważam, że zrobiłem wszystko co mogłem, wszystko co byłem w stanie zrobić, żeby ten sezon był jak najlepszy. W każdym konkursie dawałem z siebie wszystko. Każdy skok wykonywałem na 100 %. Oczywiście były sytuacje, które nie zależały ode mnie, które uniemożliwiały mi starty albo osiąganie dobrych wyników.

Zbliża się Wielkanoc. Czy mistrz zamierza odpuścić dietę?
– Ja nie mam z tym problemu. Wtedy kiedy mogę, to sobie folguję. Nie mam też ulubionych ciast. Po prostu jem to, co dobre.

Kamil Stoch w tym sezonie miał pecha, ale nie zabrakło w nim również momentów radości i sukcesów. Który konkurs najlepiej wspomina? Ten z Zakopanego czy może ten z Falun, w którym razem z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata?
– Wydaje mi się, że ten tutaj z Zakopanego, z Pucharu Świata. Oczywiście ten konkurs w Falun też był na bardzo wysokim poziomie. Dużo emocji w nim towarzyszyło. No i duży sukces dla polskich skoków. Nie mogę mówić, który był lepszy, który gorszy, który mi więcej przyniósł satysfakcji. Każdy konkurs daje dużo emocji, natomiast ja najbardziej zapamiętałem ten z Zakopanego.

Pełne wywiady po mistrzostwach Polski w wersji wideo możecie znaleźć tu i tu.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.