Kamil Stoch po groźnym skoku: “Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem”

Stefan Kraft wygrał dzisiejszy konkurs w Oslo i tym samym odebrał przewodnictwo w klasyfikacji generalnej Kamilowi Stochowi. Nasz mistrz w drugiej serii ratował się przed upadkiem i ostatecznie zajął 22. miejsce. – W moim odczuciu skok był bardzo dobry – mówił po zawodach Stoch.

Kamil Stoch po pierwszej serii konkursu w Oslo zajmował piąte miejsce z niedużą stratą do podium. W drugiej próbie serca kibiców zamarły, kiedy dwukrotny mistrz olimpijski miał problemy w locie i ratował się przed upadkiem. Pomogło doświadczenie. – W moim odczuciu skok był bardzo dobry przy wybiciu. Jednak popełniłem błąd w drugiej fazie lotu, trochę się przekręciłem i nie mogłem już nic z tego wyciągnąć – mówił Kamil Stoch. Najważniejsze było już tylko bezpiecznie wylądować. Nie było większych nerwów spowodowanych turbulencjami, doświadczony skoczek dopóki nie wyląduje wie, że musi pozostać skupionym. – To były ułamki sekund, nie miałem czasu na myślenie. Wszystko zadziało się automatycznie – opowiadał triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Norwescy dziennikarze podkreślali, że skok Stocha był dla niego totalnie nietypowy. Uznawali, że skacze automatycznie i nie popełnia błędów. Kamil szybko jednak uciął takie spekulacje. – Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. Mam prawo popełniać błędy jak wszyscy – powiedział Stoch. – To przykre, ale gratulacje dla Stefana Krafta. Postaram się zlokalizować w czym tkwi problem i naprawić to – dodawał. Mistrz świata z konkursu drużynowego podkreślał też dzisiaj, że Raw Air jest trudnym turniejem. – Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł. Dla nas kolejna okazja do ciekawej rywalizacji. Możemy czerpać przyjemność z tego, co robimy. Wyzwanie, bo musisz być skupiony od początku do końca – oceniał dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi. Na koniec Stoch podkreślił, że jest wdzięczny polskim kibicom, którzy bardzo licznie stawili się na Holmenkollenbakken. – Jestem bardzo dumny – zakończył.

Z Oslo dla Sportsinwinter.pl,
Anna Felska

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.