Kamil Stoch patronem ulicy w Zębie

fot. Melodie Everson / Sportsinwinter.pl

fot. Melodie Everson

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch został wyróżniony przez władze gminy Poronin, w której skład wchodzi jego rodzinna miejscowość – Ząb. To właśnie tam jedna z ulic będzie nosić miano ulicy Kamila Stocha.

Podczas dzisiejszej sesji rady gminy Poronin, radni postanowili, iż jedna z ulic w Zębie będzie nazwana ulicą Kamila Stocha. Ma być to ulica biegnąca od skrzyżowania w centrum wsi, aż do granicy z miejscowością Suche. Mistrz olimpijski chociaż wcześniej w wywiadach dawał do zrozumienia, że taka forma podziękowań nie jest przez niego pożądana, ostatecznie wyraził zgodę. Jak mówi w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej wójt gminy Poronin Bronisław Stoch, Kamil nie chciał zrobić przykrości mieszkańcom, którzy wyszli z tą inicjatywą. – Wiem, że Kamil Stoch ma dopiero 31 lat, a zazwyczaj patronów ulic nadaje się osobom nieżyjącym. Nasz mistrz jest jednak tak uwielbiany przez swoich krajan i osiągnął już tak wiele, że radni zdecydowali, iż należy mu się taka nagroda – dodaje wójt. Co ciekawe przy ulicy, której będzie patronować Stoch, sam skoczek buduje dom.

Po ostatnich zawodach w Planicy Kamil Stoch w wywiadzie przyznał, iż nie chce by kompleks Średnich Krokwi, które niebawem zostaną wyremontowane, nosił jego imię. Podobnie jak ulica w jego rodzinnym Zębie. Cały wywiad można przeczytać tutaj. 

źródło: Gazeta Krakowska / informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.