Kamil Stoch: “Odzyskałem świeżość, zwłaszcza w głowie”

Silny i porywisty wiatr nie pozwolił na rozegranie kwalifikacji na mamucie w Oberstdorfie, w ramach Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Drugie miejsce w treningu skłoniło Kamila Stocha do pewnych wniosków, natomiast Maciej Kot zapowiada dalszą walkę o miejscu w składzie.

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata na skoczni w Tauplitz-Bad Mitterndorf zajął dopiero 23. miejsce. Przyznał jednak, że czuł duże zmęczenie psychiczne po wcześniejszych zmaganiach. Pierwszy trening w Oberstdorfie zdaje się pokazywać, że to była chwilowa niemoc – po locie na odległość 214,5 metra Stoch uplasował się na drugim miejscu, zaraz za Norwegiem Danielem Andre Tande –Każdy skok powyżej 200 metrów cieszy. Cieszę się, że ten skok wyglądał inaczej niż te na Kulm. Odzyskałem świeżość, zwłaszcza w głowie. Wracam na dobre tory – podkreślił skoczek.

A jakie są jego cele na Mistrzostwa Świata w lotach? – Nie chcę niczego obiecywać, ani zapowiadać, co ja tu zrobię. Nie o to chodzi. Chcę po prostu skakać z wiarą i przekonaniem, bo o to chodzi w lotach. Wynik schodzi na dalszy plan. Każdy chce latać jak najdalej.

Maciej Kot zmagania kolegów będzie oglądał z perspektywy kibica. Brak miejsca w składzie okazał się dla niego dodatkowa motywacją do pracy. – Innej decyzji się nie spodziewałem. Musiałbym pewnie wygrać serię treningową, żeby startować. Trzeba patrzeć na całokształt. Stefan, Dawid, Kamil i Piotrek skakali lepiej od pewnego czasu, ja troszkę miałem dołek formy. Ta decyzja nie jest dla mnie powodem, żeby się teraz załamać.

Pogodziłem się z tą sytuacją. Przyjechałem oczywiście z chęcią rywalizacji, ale i z planem B – chciałem oddać jak największą liczbę skoków. Cały czas trzymam z grupą, walczę, jestem gotowy do powrotu – powiedział Kot, który przed piątkowymi kwalifikacjami będzie pełnił rolę przedskoczka. –  Przegrałem w równej walce. Każdy z nas miał równe szanse, równe warunki przygotowań. Nie jest to ujma na honorze, ponieważ inni skaczą bardzo dobrze. Przegrałem po sprawiedliwej walce, taki jest sport.

Źródło: TVP

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.