Kamil Stoch: Obiekt był przygotowany bardzo dobrze

Polska zajęła drugie miejsce w dzisiejszym konkursie drużynowym. Po zawodach zadowolenia nie krył mistrz olimpijski Kamil Stoch. – Wciąż jako drużyna jesteśmy na wysokim poziomie – powiedział Stoch podczas konferencji.

Sezon zimowy w skokach narciarskich oficjalnie został dziś otwarty. Sporo powodów do zadowolenia mają polscy kibice, bo nasi skoczkowie zajęli drugie miejsce ex-aequo z Austriakami. – Dużo emocji, dużo walki i na koniec bardzo duża nagroda za ciężką pracę w ostatnich miesiącach – powiedział po konkursie Kamil Stoch. – Skakało się dzisiaj dobrze, ale nie obyło się bez nerwów – dodał. Pojawiający się stres był takim, jaki towarzyszy przy każdym starcie zawodnikom. Skoczek nie narzekał też na warunki i szybko uciął spekulacje na temat śniegu. – Obiekt był przygotowany bardzo dobrze – przyznał Stoch.

Ze skoków Kamila zadowolony był dzisiaj trener Horngacher. Austriak zauważył jednak, że Stoch miał problemy z prędkością najazdową. – Moje skoki były dzisiaj na dobrym poziomie i wiem, że stać mnie na więcej – komentował drugi zawodnik ubiegłej zimy. – Problemy z prędkością pojawiły się, kiedy w pierwszym skoku jedna z nart stykała się z bandą przez całą długość robiegu – tłumaczył. Mistrz starał się jednak, żeby w kolejnych próbach błąd się nie poprawiał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.